Dynamiczny niż “Bibi” przyniesie wichury i liczne burze! – Ważne Ostrzeżenie

Już w najbliższych godzinach pogodę w naszym kraju kształtować będzie kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia “Bibi” oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto towarzyszyć będzie mu silny i porywisty wiatr a nawet niewykluczone burze. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych Synoptycznych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych Synoptycznych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z kolejnych nowych aktualizacji z modeli numerycznych. Już w najbliższą środę pogodę zacznie kształtować układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego jego głównym zagrożeniem będą też opady konwekcyjne i między innymi porywisty oraz silny wiatr, który w porywach będzie mógł dochodzić do nawet 100-110 km/h.

Źródło Danych Synoptycznych - DWD

Źródło Danych Synoptycznych – DWD

Prognozowane od środy 23.02 bardzo silne porywy wiatru

Prognozowane od środy 23.02 bardzo silne porywy wiatru

W zamian tego w przypadku możliwej linii szkwału porywy wiatru mogą być znacznie silniejsze. Ponadto prognozowana linia szkwału z chłodnym frontem atmosferycznym przemieszczać będzie się szybko z zachodu na wschód przynosząc ze sobą opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu.

Prognozowane na środę 23.02 opady konwekcyjne z linią szkwału

Prognozowane na środę 23.02 opady konwekcyjne z linią szkwału

Dodatkowo na jej trasie niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Natomiast od czwartku 24.02 czeka na znaczna poprawa pogody, którą kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego znad zachodniej części Europy.

Prognozowana od środy 23.02 energia kinematyczna

Prognozowana od środy 23.02 energia kinematyczna

Tak więc kochani najbliższe godziny w dalszym ciągu będą przynosić sporo dynamiki w pogodzie a nawet silne podmuchy wiatru, które będą zapewne powodować liczne szkody a nawet bardzo długie przerwy w dostawie energii elektrycznej z którą od prawie weekendu nie mają mieszkańcy północnej i Centralnej części Polski.

Comments are closed.