Następny dynamiczny niż “Bibi” przejdzie przez Polskę! – Ważne Ostrzeżenie

W najbliższych godzinach przez obszar naszego kraju po dynamicznym układzie niskiego ciśnienia “Antonia” czeka nas kolejne załamanie w pogodzie, którą od środy zacznie kształtować kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia “Bibi” i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych Synoptycznych - Weeterzentrale.de

Źródło Danych Synoptycznych – Weeterzentrale.de

Już w kolejnych dniach na początku nowego tygodnia obszar kraju w tym Polski będzie znajdować się pod znakiem dynamicznej i wietrznej pogody, którą kształtować będzie kolejny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego Bibi. To on nad naszym krajem będzie przynosić ze sobą fronty atmosferyczne i silne podmuchy wiatru oraz dodatkowo groźny sztorm na Bałtyku, który może powodować szkody i cofkę w pasie nadmorskim.

Źródło Danych Synoptycznych - DWD

Źródło Danych Synoptycznych – DWD

Szczególnie na bardzo dynamiczny przebieg pogody muszą przygotować się najbardziej mieszkańcy gmin nadmorskich i całej Polski. To tam również od środy prognozowane są przez kolejne aktualizacje modeli numerycznych silne porywy wiatru, które przy możliwej konwekcji i linii szkwału mogą dochodzić do 90-115 km/h.

Prognozowane silne porywy wiatru od środy 23.02

Prognozowane silne porywy wiatru od środy 23.02

Dodatkowo poniżej prognozowana możliwa linia szkwału będzie szybko przemieszczać się z zachodu na wschód przynosząc ze sobą przelotne oraz miejscami ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem a nawet niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. W zamian tego jej głównym zagrożeniem podczas przemieszczania się nad naszym krajem będą właśnie silne porywy wiatru, które na jej trasie mogą przynosić szkody i szczególnie przerwy w dostawie prądu elektrycznego na dużym obszarze kraju.

Prognozowana kolejna rozległa linia szkwału od środy 23.02

Prognozowana kolejna rozległa linia szkwału od środy 23.02

Tak więc kochani kolejne dni jak widzimy w dalszym ciągu będą przynosić dużo dynamiki w pogodzie oraz porywisty wiatr, który przyczyni się do szkód i licznych przerw w dostawie prądu elektrycznego którego od weekendu w dalszym ciągu nie mają w większości mieszkańcy naszego kraju.

Comments are closed.