W środę pogoda na Pomorzu będzie zmienna! – Prognoza na 16 lutego

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w ciągu doby na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie początkowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Na pozostałym obszarze województwa do godzin porannych powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie, które przyniesie z sobą przelotne opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.