W piątek na Pomorzu spadnie mokry śnieg! – Prognoza na 11 lutego

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem i w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze spadać i pod wieczór zacznie szybko rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.