W czwartek będzie ciepło i z opadami mieszanymi! – Prognoza na 10 lutego

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego i układ wysokiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na północy w Centrum i na północnym wschodzie Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być na południowym zachodzie oraz częściowo w górach i na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewkluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być na południowym zachodzie oraz w górach na południu i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do nawet +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.