W weekend przez Pomorze przejdą silne wichury! – Prognoza od 29 do 30 stycznia

Nad obszar północnej Polski przez weekend nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz zimne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i północy Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych, któremu towarzyszyć będzie bardzo silny wiatr.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr początkowo będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie silny oraz bardzo silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 100-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 115-135 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i zacznie się też wyraźnie oraz bardzo mocno wahać i o północy na poziomie morza wskaże 993 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i z zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 110-135 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.