Weekend na Pomorzu będzie ze zmienną pogodą – Prognoza od 22 do 23 stycznia

Nad obszar północnej Polski przez weekend nadal napływać będzie mroźne oraz zimne i na ogół też wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który nieco poprawi pogodę oraz między innymi źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o słabym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem oraz we wschodniej i południowo wschodniej części Pomorza. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w weekend na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem może przynosić ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu również przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem niewykluczone będą liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on nadal umiarkowany i miejscami też porywisty. Dodatkowo nad morzem w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Comments are closed.