W czwartek przez Polskę przejdą burze śnieżne! – Prognoza na 20 stycznia

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach nadal napływać będzie mroźne oraz zimne i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. Poza tym na pogodę w tej części Polski oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północy oraz też na zachodzie Polski i nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone będą lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północnym wschodzie i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i bardzo silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które będzie przynosić ze sobą przelotne oraz ciągłe liczne i silne opady śniegu a nawet niewykluczone lokalne burze śnieżne, którym towarzyszyć mogą między innymi opady gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i bardzo silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz pomału będzie też rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.