Do Polski wrócą silne wichury oraz możliwe są burze śnieżne! – Ważne Prognozy

Nad obszarem naszego kraju w kolejnych dniach pogodę będzie kształtować kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego pojawią się korzystne warunki do rozwoju burz i śnieżyc, którym towarzyszyć będzie silna wichura.

Autor Zdęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych analiz z modeli numerycznych. Obszar kraju w tym Polski doświadczy kolejnych układów niskiego ciśnienia, które przyniosą ze sobą między innymi fronty atmosferyczne oraz opady konwekcyjne a także silne wichury i liczne burze śnieżne, które mogą powodować szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego. Ponadto temperatura powietrza utrzyma się w granicach od +8°C do -13°C. Jedynie noce i poranki będą mogły przynosić w wielu miejscach spadek temperatury powietrza do nawet -20°C/-24°C. Szczególnie najbardziej silny mróz dał by się we znaki w górach oraz na wschodzie w Centrum i na południu Polski.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Ponadto silne wichury oraz opady pochodzenia konwekcyjnego i między innymi niewykluczone burze śnieżne pojawiły by się w różnej części Polski a także nad wodami Morza Bałtyckiego i w górach. Dodatkowo niskie spadki temperatury powietrza i gruntu powodowały by niebezpieczną gołoledź dla kierowców i pieszych. Natomiast silny wiatr z kierunków północno-zachodnich i południowo-zachodnich przyczynił by się nad Bałtykiem i w pasie nadmorskim do niebezpiecznej cofki. Zaś na pozostałym obszarze kraju oraz w górach powodował by on przerwy w dostawie prądu i między innymi mógł by powodować liczne szkody materialne i w drzewostanie.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani czeka nas kolejny silny oraz bardzo dynamiczny przebieg pogody na który warto się przygotować oraz między innymi zalecamy zachować ostrożność podczas jazdy samochodem przy silny wietrze, któremu towarzyszą burze śnieżne oraz opady marznące.

Comments are closed.