W środę na Pomorzu będzie mglisto i wietrznie! – Prognoza na 19 stycznia

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu możliwe są częściowo nad Bałtykiem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite zachmurzenie, które może przynieść ze sobą przelotne oraz słabe opady marznącego deszczu lub mżawkę marznącą. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Comments are closed.