W weekend pogoda będzie niekorzystna i wietrzna! – Prognoza od 15 do 16 stycznia

Nad obszar Polski przez weekend nadal napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż oraz dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie w górach na południu i południowym wschodzie przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i z zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów i z umiarkowanym zachmurzeniem. Jedynie przelotne słabe opady śniegu możliwe będą częściowo w górach i na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Pomorzu i nad Bałtykiem przyniesie ze sobą słabe oraz przelotne opady marznącego deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się już całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie dość szybko już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.