W piątek pojawią się przejaśnienia i śnieżyce! – Prognoza na 7 stycznia

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne oraz mroźne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. Poza tym na pogodę w Polsce oddziaływać będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie w górach w Centrum na północnym wschodzie i wschodzie przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które nad samym morzem oraz na zachodzie i częściowo też na północy Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są lokalne burze śnieżne. Na pozostałym obszarze kraju i w górach początkowo w powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

Comments are closed.