W poniedziałek również pogoda będzie dynamiczna! – Prognoza na 3 stycznia

Nad obszar Polski z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne gęste mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz gęste mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.