W czwartek na Pomorzu da się we znaki silny wiatr! – Prognoza na 30 grudnia

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite zachmurzenie oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu pojawią się nad Bałtykiem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które nad samym morzem i w rejonie Zatoki Gdańskiej przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Jedynie o poranku i do południa temperatura powietrza i gruntu oscylować może w graniach 0°C/+2°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.