W środę przez Pomorze przejdą opady marznące! – Prognoza na 29 grudnia

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będą rozwijać się liczne oraz gęste marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które od zachodu kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południu w Centrum i na wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz gęste marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Jedynie początkowo nad ranem i częściowo w godzinach popołudniowych oscylować będzie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.