W święta pogoda będzie bardzo zmienna! – Prognoza od 24 do 25 grudnia

Nad obszar naszego kraju przez Święta Bożego Narodzenia będzie napływać mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy. Ponadto na pogodę w Polsce będzie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtycki i być może całym pasie nadmorskim pojawią się także lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w Wigilię w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą nadal mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i  śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do nawet +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz pomału zacznie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Natomiast w wieczorem w Wigilię oraz w ciągu nocy i o poranku w Boże Narodzenie nadal w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i częściowo na Pomorzu niewykluczone będą też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Z kolei w Boże Narodzenie przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w rejonie Zatoki Gdańskiej niewykluczone będą między innymi lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem oraz też częściowo na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wahające oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa. Na podobny typ pogody musimy przygotować się również w ostatni dzień Świąt Bożego Narodzenia. Ale o tym opiszemy w kolejnych naszych prognozach.

Tak więc kochani jeszcze raz Życzymy wam z całym naszym zespołem Meteo24. Zdrowych oraz Pogodnych jak i Spokojnych tak samo bezpiecznych podróży i powrotów ze Świąt Bożego Narodzenia! 🙂 

Comments are closed.