W święta na Pomorzu wystąpi śnieg i wyjdzie słońce! – Prognoza od 24 do 26 grudnia

Nad obszar północnej Polski przez święta Bożego Narodzenia będzie napływać mroźne oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze prosto z północy, które sprzyjać będzie w rozwoju śnieżyc a nawet burz śnieżnych. Ponadto pogodę na Pomorzu do końca świąt kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei w świąteczny piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w Wigilię na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza za dnia wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. Jedynie na wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz zacznie się też wahać i w południe na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Natomiast wieczorem w Wigilię oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie gmin nadmorskich niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -10°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz systematycznie zacznie już rosnąc i o północy na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Z kolei w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto powinno być już bez opadów oraz między innymi pojawi się umiarkowane zachmurzenie. Jedynie przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem możliwe będą częściowo na wybrzeżu i we wschodniej części województwa. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza za dnia wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach nad Bałtykiem i w całym pasie gmin nadmorskich będzie dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Natomiast wieczorem w Boże Narodzenie i o poranku w ostatni dzień świąt pogoda korzystnie dopisze spacerom na dużym obszarze Pomorza i nad samym morzem. W zamian tego powinno być bez opadów oraz dodatkowo pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura w ciągu nocy i o poranku wyniesie od -9°C do -4°C. Wiatr przeważnie będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem i w całym pasie nadmorskim będzie on silny i porywisty oraz w porywach dochodzić może do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w ostatni dzień świąt przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i nad samym morzem pogoda zachęci do spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. W zamian tego powinno być bez opadów oraz pojawi się sporo chwil ze słońcem i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura powietrza za dnia wyniesie od -4°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie nad Bałtykiem i w całym pasie nadmorskim pozostanie on silny i porywisty oraz w porywach może dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Tak więc kochani jeszcze raz Życzymy wam z całym naszym zespołem Meteo24. Zdrowych oraz Pogodnych jak i Spokojnych tak samo bezpiecznych podróży i powrotów ze Świąt Bożego Narodzenia! 🙂 

Comments are closed.