W czwartek przez Pomorze przejdą silne śnieżyce! – Prognoza na 23 grudnia

W kolejnych godzinach nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego początkowo będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu a także niewykluczone lokalne burze śnieżne i z gradem możliwe będą częściowo nad samym morzem i na wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i szybko spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.