W środę pogoda będzie bardzo zmienna! – Prognoza na 22 grudnia

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferyczne, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach oraz na południu i częściowo na północy i wschodzie Polski będzie przynosić ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północy w Centrum i na wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Na pozostałym obszarze Polski i częściowo w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać i spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.