W poniedziałek przejdą śnieżyce i może zagrzmi! – Prognoza na 20 grudnia

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego do Polski napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą oraz przelotne opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno początkowo być na Pomorzu zachodnim i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z północy i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z północy i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.