W czwartek pojawią się przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 16 grudnia

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach nadal napływać będzie dość ciepłe oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie wyż i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i częściowo na północy Polski będą występować przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i w górach początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz o północy zacznie się wahać i na Warszawskich barometrach wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również występować będą liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być nad samym morzem i częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie dość stabilne oraz może się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

Comments are closed.