W poniedziałek na Pomorzu pojawią się marznące mgły! – Prognoza na 13 grudnia

W nowym tygodniu nad obszar północnej Polski stopniowo napływać będzie już nieco cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pojawi się odwilż oraz między innymi pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu będą nadal rozwijać się gęste oraz marznące mgły i zamglenia, które osadzać będą na drogach i chodnikach niebezpieczną szadź. Ponadto utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Natomiast na Pomorzu przelotne opady marznącego deszczu i mżawki możliwe są dopiero pod wieczór lub w godzinach wieczornych. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.