Weekend na Pomorzu minie pod znakiem zmiennej pogody! – Prognoza od 11 do 12 grudnia

Przez weekend nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego w weekend na Pomorzu pogodę kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i pomału rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu ze śniegiem mogą pojawić się nad wodami Morza Bałtyckiego. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu również przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego oraz w pasie gmin nadmorskich niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.