W piątek pojawią się opady śniegu z lekką odwilżą! – Prognoza na 10 grudnia

Nad Pomorze w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz mroźne i na ogół wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego będą występować również opady deszczu ze śniegiem i gradu. W zamian tego w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego będą pojawiać się opady mieszane oraz między innymi niewykluczone będą też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz zacznie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.