W weekend przez Polskę przejdą opady mieszane! – Prognoza od 4 do 5 grudnia

W kolejnych godzinach nadal obszar Polski nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będzie przez weekend dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone będą między innymi lokalne burze śnieżne i z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południu w górach i na południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w weekend na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach przed południem a także w ciągu dnia i wieczorem będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz w ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burz śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie na wybrzeżu i w całym pasie gmin nadmorskich pozostanie on silny i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie tam do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.