W grudniu spodziewamy się wichur i dynamicznej pogody! – Ważne Prognozy

Od dłuższego czasu w różnej części kraju pogoda jest bardzo zmienna i niekorzystna oraz między innymi źle wpływa ona nasze samopoczucie i zdrowie. Natomiast kolejne dni również na obszarze Polski będą przynosić częste wymiany mas powietrza, którym towarzyszyć będą liczne burze i silne wichury.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Obecnie i prawdopodobnie do połowy miesiąca pogodę w naszym kraju kształtować będą dynamiczne układy niskiego ciśnienia znad Atlantyku i Morza Północnego oraz dodatkowo system frontów atmosferycznych, który od dłuższego czasu i przez kolejne dni będzie przynosić ze sobą liczne oraz silne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem i deszczu. W zamian tego niewykluczone są liczne burze, którym towarzyszyć będzie silny wiatr i między innymi grad.

Źródło Danych - DWD

Źródło Danych – DWD

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Ponadto frontom atmosferycznym towarzyszy jak i będzie sprzyjać bardzo duży kontrast temperatury powietrza oraz między innymi duże wahania i spadki ciśnienia atmosferycznego, które bardzo źle wpływać mogą na nasze samopoczucie i zdrowie. Zaś temperatura powietrza za dnia i nocą będzie oscylować od -13°C do +5°C. Z kolei nieco inaczej wyglądają prognozy w dalszym ciągu od przyszłego weekendu 11.12. I wtedy jest szansa, że do Polski napłynęło by cieplejsze powietrze z zachodu i południowego zachodu Europy ze wzrostem temperatury powietrza do nawet +10°C/+15°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Dodatkowo zaostrzony gradient ciśnienia atmosferycznego i bardzo duży kontrast temperatury jak na grudzień będzie sprzyjać w rozwoju burz i wichur, które będą mogły powodować zniszczenia i szkody. Ale póki co musimy poczekać jak prognozy się ustabilizują i dopiero wtedy w kolejnych dniach będziemy mogli Państwu przekazać więcej dokładnych jak i pewnych informacji pogodowych.

 

Comments are closed.