W środę również możliwe są na Pomorzu burze śnieżne! – Prognoza na 1 grudnia

Z początkiem nowego miesiąca nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu. Dodatkowo pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 70-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Comments are closed.