W środę pojawi się odwilż oraz silny wiatr i gołoledź! – Prognoza na 1 grudnia

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego miesiąca zacznie napływać dość ciepłe oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszcz ze śniegiem i sam śnieg o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C/-5°C na północnym wschodzie i w Centrum Polski do -4°C/+1°C w górach oraz na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 80-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 991 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C/+4°C w górach na północnym wschodzie i wschodzie Polski do +5°C/+8°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 90-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.