We wtorek na Pomorzu możliwe są też burze śnieżne! – Prognoza na 30 listopada

Nad obszarem północnej Polski w kolejnych godzinach nadal pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego nad Pomorze napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei w ostatni dzień miesiąca na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu a także deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 990 hPa.

Comments are closed.