W weekend pogoda będzie dynamiczna i wietrzna! – Prognoza od 6 do 7 listopada

Przez weekend nad obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będą dwa układy baryczne niskiego i nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na Pomorzu oraz nad samym morzem i na południowym zachodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu oraz niewykluczone też lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w weekend na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem i częściowo na północy Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Pomorzu i wybrzeżu niewykluczone są również lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-85 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem oraz na zachodzie i północy Polski przyniesie przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu oraz też na zachodzie i Pomorzu niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i w górach początkowo powinno być bez opadów burz. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo pomału spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.