We wtorek na Pomorzu lokalnie mogą przejść burze! – Prognoza na 26 października

Nad obszarem północnej Polski w kolejnych godzinach pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego cały czas nad Pomorze napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym początkowo bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą już przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny  i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.