W kolejnych dniach wrócą wichury oraz się ociepli i przejdą burze! – Ważne Prognozy

Nad obszar naszego kraju do końca miesiąca cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze, które objawi się rozwojem burz z silnym wiatrem. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie wyż oraz coraz to częściej dynamiczne też układy niskiego ciśnienia znad Atlantyku i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Na obecną chwilę jak wynika z najnowszych prognoz z modeli numerycznych do końca tego miesiąca będziemy prawdopodobnie w zasięgu silnego wyżu, który przyniesie nieco więcej przejaśnień oraz ciepłe powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego temperatura powietrza w tym okresie w różnej części Polski oscylować będzie od +8°C do nawet +18°C. Wiatr pozostanie z nami póki co słaby oraz umiarkowany i porywisty w porywach dochodzący do 30-60 km/h. Dodatkowo do końca przyszłego tygodnia pogoda powinna zachęcać do spacerów na świeżym powietrzu lub nad morzem.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Natomiast na powrót dynamicznej pogody musimy przygotować się tuż zaraz na początku nowego miesiąca i prawdopodobnie we Wszystkich Świętych. I wtedy istnieje ryzyko na pojawienie się kolejnych dynamicznych układów niskiego ciśnienia, które przyniosą ze sobą fronty atmosferyczne oraz burze a nawet liczne przymrozki i silne wichury, które będą powodować szkody i między innymi przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Ale póki co są to jeszcze bardzo odległe prognozy, które z dnia na dzień będą się wiele razy zmieniać i aktualizować. Na jeszcze bardziej pewne informacje pogodowe musimy kochani poczekać przynajmniej do najbliższego wtorku i środy.

Comments are closed.