We wtorek na Pomorzu będzie deszczowo i wietrznie! – Prognoza na 19 października

W kolejnych godzinach nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie obszar podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Jedynie nad morzem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. W zamian tego nad Bałtykiem niewykluczone są również lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.