W poniedziałek na Pomorzu będzie zimno i z deszczem! – Prognoza na 18 października

Nad obszar północnej Polski na początku nowego tygodnia nadal napływać będzie zimne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie skraju wyżu, który przyniesie przejaśnienia oraz bardzo zmienną pogodę na terenie województwa Pomorskiego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. Jedynie na Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić tam do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.