Weekend upłynie pod znakiem niekorzystnej pogody! – Prognoza od 16 do 17 października

Przez weekend do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. Poza tym nad obszarem Polski pogodę kształtować będą dwa układy baryczne. Jeden z nich dynamiczny układ niskiego ciśnienia utrzyma się na północy naszego kraju oraz system frontów atmosferycznych. Natomiast pozostała część Polski będzie w oddziaływaniu układu wyżowego, który będzie przynosić liczne przejaśnienia i między innymi nieco większe chwile ze słońcem. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu.  W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w weekend na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które nad samym morzem i częściowo na północy kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i częściowo na północy Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz częściowo na północy i zachodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie lekko się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.