W czwartek będzie chłodno oraz lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 14 października

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy, które objawi się kolejnym rozwojem masowej konwekcji z burzami. W zamian tego nad obszarem Polski pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz kolejny system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą możliwe liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżną o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno początkowo być na południowym zachodzie oraz też na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżną. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.