W środę na Pomorzu wyjdzie słońce i zagrzmi! – Prognoza na 13 października

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół zimne jak i też wilgotne powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego na Pomorzu pogodę kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżną o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się też lokalne i dość gwałtowne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżną o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

Comments are closed.