W środę możliwe są przejaśnienia i burze z gradem! – Prognoza na 13 października

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też zimne oraz wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy. Poza tym na pogodę w Polsce będzie oddziaływać pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżną o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się też lokalne i dość gwałtowne burze. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie początkowo dość stabilne oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżną o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w górach i na południu możliwe są też opady deszczu ze śniegiem. W zamian tego w różnej części naszego kraju oraz nad morzem i też w górach niewykluczone są między innymi lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.