W poniedziałek na Pomorzu mogą wystąpić burze! – Prognoza na 11 października

Z początkiem nowego tygodnia nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pojawią się korzystne warunki na rozwój burz oraz dodatkowo pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i chłodny front atmosferyczny.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto początkowo będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się już umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.