Na Pomorzu w środę lokalnie może zagrzmieć! – Prognoza na 6 października

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.