We wtorek lokalnie zagrzmi i będzie ciepło! – Prognoza na 5 października

Na obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych znad Atlantyku oraz układ wysokiego ciśnienia znad wschodniej części Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na północnym wschodzie w Centrum na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo nad morzem oraz na zachodzie i między innymi też częściowo na północy i południu kraju oraz w górach niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie do +16°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i wschodu. W zamian tego po południu i wieczorem w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.