W poniedziałek na Pomorzu pojawią się liczne mgły! – Prognoza na 4 października

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w północnej Polski części Polski oddziaływać będzie układ wysokiego ciśnienia oraz między innymi cały czas nad Pomorze napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz na zachodzie i północy województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Pomorze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.