W czwartek lokalnie zagrzmi i wyjdzie słońce! – Prognoza na 30 września

Nad obszar Polski w ostatni dzień miesiąca również napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogoda źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie oraz między innymi kształtować będzie ją układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Jedynie na zachodzie i północy Polski zaznaczy się dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który z upływem godzin i dni będzie w głąb naszego kraju przynosić ze sobą opady deszczu i niewykluczone burze z silnym wiatrem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie oraz na wschodzie i Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Jedynie na zachodzie oraz też na północy i wybrzeżu będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.