W weekend pogoda na Pomorzu będzie zmienna! – Prognoza od 25 do 26 września

Nad obszar północnej Polski przez weekend nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu. W zamian tego pogodę na Pomorzu w weekend kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które wpłynie źle na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie pochmurnie oraz między innymi pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza oscylować będzie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków wiał będzie nad Bałtykiem z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie dochodzić on do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być też bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza oscylować będzie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być też bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

Comments are closed.