W piątek wiatr nieco osłabnie oraz lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 24 września

Z początkiem nowego weekendu na pogodę w naszym kraju stopniowo zacznie oddziaływać pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które przyniesie poprawę pogody. Jedynie na północy w Centrum i na wschodzie Polski pogodę kształtować będzie jeszcze układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz.  W zamian tego do naszego kraju cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu oraz częściowo też na północy w Centrum oraz na wschodzie i południowym wschodzie kraju będzie przynosić ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze możliwe są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski i częściowo w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.