W kolejnych dniach przejdą silne wichury oraz ulewy i burze! – Ważne Prognozy

Nad obszar kraju w kolejnych dniach dadzą się we znaki dynamiczne układy niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. W zamian tego pojawi się system frontów atmosferycznych, któremu towarzyszyć będą burze oraz ulewy i bardzo silny wiatr.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Na bardzo duże i dynamiczne zmiany pogody musimy przygotować się od czwartku i z początkiem weekendu. I wtedy nad obszarem kraju w tym Polski da się we znaki nurkujący układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Ponadto dynamicznej pogodzie sprzyjać będą korzystne warunki do rozwoju burz i masowej konwekcji, której szczególnie będą mogli spodziewać się mieszkańcy gmin nadmorskich i północnej części kraju. Dodatkowo szybkiej wymianie mas powietrza będzie towarzyszył bardzo silny wiatr i sztorm na Bałtyku, który wiał będzie w porywach do nawet 100-120 km/h.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Szczególnie dynamiczny i niestabilny przepływ powietrza da się we znaki na północy oraz częściowo na zachodzie w Centrum i na wschodzie Polski. Tam też z kolei temperatura powietrza oscylować będzie od +8°C do +17°C W pozostałej części Polski i w górach również pojawi się bardzo spory kontrast temperatury powietrza. Dodatkowo niewykluczone będą ulewne opady deszczu, które mogą powodować błyskawiczne zalania i podtopienia oraz szczególnie bardzo silny wiatr, który powodować będzie szkody.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na koniec warto dodać, że na jeszcze bardzo większe zmiany pogody musimy przygotować się na początku nowego miesiąca. I wtedy od nowa do Polski zacznie napływać o wiele cieplejsze oraz niewykluczone, że upalne powietrze, które przyniosło by wzrost temperatury powietrza do nawet +26°C/+30°C. Ale są to jeszcze bardzo niepewne prognozy, które wiele razy będą się jeszcze zmieniać i aktualizować.

Comments are closed.