Stopniowe pogorszenie pogody oraz możliwe są burze! – Prognoza na 22 września

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach pogodę kształtować jeszcze będzie skraj wyżu oraz między innymi napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować może błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+7°C na północnym wschodzie i w Centrum Polski do +8°C/+10°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju oraz nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu z zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamgleni. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować może błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C/+11°C w górach na południu i południowym wschodzie Polski do +12°C/+17°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.