We wtorek pogoda źle wpłynie na nasze samopoczucie! – Prognoza na 21 września

Nad obszar kraju w najbliższych godzinach w dalszym ciągu napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz zimne i na ogół też wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które pogorszy nieco nasze samopoczucie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą częściowo na północy oraz nad morzem i na wschodzie Polski przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone będą miejscami lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C/+4°C na północnym wschodzie w Centrum i na południu Polski do +5°C/+9°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na północy kraju oraz nad morzem i we wschodniej części Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Pomorzu oraz nad morzem i w północno wschodniej części kraju niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

 

Comments are closed.