W poniedziałek pojawią się przejaśnienia i burze! – Prognoza na 20 września

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż, który źle wpłynie na nasze samopoczucie oraz między innymi sprzyjać będzie dość ładnej pogodzie. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północnym wschodzie Polski niewykluczone są lokalne burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być na zachodzie oraz w na południu w górach i częściowo na północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północnym wschodzie oraz na wschodzie i południowym wschodzie kraju niewykluczone będą też lokalne burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie oraz na południu w Centrum i częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+13°C na północnym wschodzie oraz w górach na południu i wschodzie kraju do +14°C/+17°C termometry pokażą nad morzem i w pozostałej części kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i północy. Poza ty w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.