W niedzielę pojawią się przejaśnienia oraz ulewy i burze! – Prognoza na 19 września

W ostatni dzień weekendu nad obszar naszego kraju nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz zimne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie opady deszczu i niewykluczone burze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w różnej części Polski i w górach będą mogły wystąpić przymrozki. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy kraju. Poza tym niewykluczone są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na północnym wschodzie w Centrum w górach na południu i wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Na pozostałym obszarze Polski i nad morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.